DebrecenLabor-Dentofit

A 2023. október 23-án megtartott DVKLSZ Bajnokok Tornáján a DebrecenLabor-Dentofitból csapatából - a Hungarotarg elleni mérkőzés második félidejének 9. percében (az ellenfél 3-1 arányú vezetésnél) - a játékvezető kiállította Nagy Zsoltot. A vétkes hangosan szidalmazta a játékvezetőket ("Basszátok szájba a kurva anyátokat!"). A kiállítást követően a DebrecenLabor-Dentofit csapata tiltakozásul levonult a játéktérről. A játék folytatására már egyértelműen nem voltak hajlandóak. Ezt követően a játékvezető beszüntette a mérkőzést. A játéktér környékét ezután a csapat több tagja is, a játékvezető irányába címzett szitkozódások közepette hagyta el. A DebrecenLabor-Dentofit cselekedete súlyos fegyelmi vétségnek minősül. A vétkesek tette a játék tiszteletének teljes hiányát mutatta. A játékvezetők működésével kapcsolatban pedig sértették a FairPlay szabályait.

A DVKLSZ Fegyelmi Bizottsága 2023. október 24-én tárgyalta az esetet. A tárgyalás során felhasználásra került a játékvezetői jelentés, illetve az FB egy tagja maga is jelen volt a találkozón.  A vétkes DerecenLabor-Dentofit csapatát, a DVKLSZ Fegyelmi Bizottsága két évre kizárta a DVKLSZ Bajnokok Tornáján való indulás/részvétel lehetősége alól. Az ítélethez kapcsolódóan a Fegyelmi Bizottság a vétkes csapat Bajnokok Tornájára nevezett, s ott részt vevő lévő játékosaira is kiterjeszti a két éves kizárást. Vagyis a nevezési lapon benevezett 10 fő egyike sem szerepelhet más csapat színeiben sem a DVKLSZ Bajnokok Tornáján, kettő éven keresztül. Az eltiltás lejár a 2025. évi DVKLSZ Szabadtéri Bajnokságot követő Bajnokok Tornája lezárásakor. A csapat és a játékosok határozat ellen, 8 napon belül fellebbezéssel élhetnek a DVKLSZ Elnökségénél, a  fellebbezési díj egyidejű befizetésével.